מי רשאי על פי חוק להאזין לשיחות טלפון

מי רשאי על פי חוק להאזין לשיחות טלפון

למה צריך האזנות סתר?

אנחנו רגילים לראות את האזנות הסתר בסרטים של הוליווד אך אנחנו יודעים שמידי יום מישהו מאזין  למישהו אחר באופן חוקי או לא חוק גם בחיים אמיתיים. בדרך כלל מי שמבצע את ההאזנות הללו הם חוקרים וגופים משטרתיים שרוצים להגן על ביטחון האזרחים כאשר ההאזנה לשיחות לא נעשית רק לשמירה על ביטחון אלא גם על אכיפה של חוקים שונים בעולם העסקי או בירור של חקירת שוחד מסוימת. אנשים רבים שוכרים חוקרים פרטיים כדי שיאזינו לשיחות של יריבים עסקיים או בני משפחה כולל בנות הזוג ולכן בדיקת האזנות הכרחית במיוחד במצבים מסוימים.

לפי החוק במדינת ישראל מי רשאי לצותת לשיחות טלפון?

על פי חוק מי שרשאי להאזין לשיחות טלפון הם אך ורק גורמים משטרתיים שיש להם את היכולת והמסכות לבצע זאת בצורה מבוקרת ולטובת שמירה על ערכים גדולים יותר כמו של ביטחון. בחקירות מסוימות שוטרים רבים צריכים את היכולת להקשיב לשיחות באופן ישיר או באופן עקיף לשיחות מוקלטות וזה מה שמביא פושעים רבים או אנשים שלא רוצים שיעלו עליהם ויצוטטו להם לבצע בדיקת האזנות כמעט לפי כל שיחה או פגישה שהם מקיימים.

למרות איסורים החמורים ישנם אנשים ואף וקרים פרטיים שמבצעים האזנות סתר לא חוקיות והם מסתכנים בשלילת הרישיון שלהם וכמובן ישיבה בכלא לעד חמש שנות מאסר וכמובן קנסות כבדים. אי אפשר להאזין לשיחות על דעת עצמך גם לא למטרה שלדעתך ראויה לצורך ביצוע המשימה כיוון שזהו חוק יסוד שיש במדינת ישראל על כבוד האדם שנותן לו פרטיות מוחלטת במצבים רבים.

בדיקת האזנות

מדוע מבצעים בדיקת האזנות?

כדי לבצע בדיקת האזנות יש צורך בידע רב ולעתים במכשור מסוים. בדיקת האזנות היא בדיקה שמתבצעת במקרים רבים בהם יש ישיבות חשובות מאוד בעלות מידע מסווג, פגישות עסקיות חשובות מאוד או שליחת עד מדינה לארגון פשע על ידי המשטרה. בדיקת האזנות יכולות להיות פשוטות מאוד בגלל שרוב מכשירי ההקלטה נראים לעין די בקלות בעיקר לאלו שמגיעים מהתחום וניתן למצוא אותם גם לפי התדרים שהם פולטים.

כתיבת תגובה